صفحه اصلی / راهنمای خرید / راهنمای خرید هارد دیسک برای سیستم دوربین مدار بسته

راهنمای خرید هارد دیسک برای سیستم دوربین مدار بسته

هارد دیسک
هارد دیسک
هارد دیسک
هارد دیسک

هارد دیسک مناسب

پس از انتخاب سیستم دوربین مدار بسته مناسب شامل دوربین و مرکز کنترل، یکی از مهمترین دغدغه ها انتخاب نوع هارد دیسک مناسب جهت ضبط تصویر دوربین ها می باشد. هارد دیسک های مناسب قابلیت ضبط تصاویر دوربین ها، بدون هیچگونه افت کیفیتی را در اختیار مشتریان  قرار می دهند. دوربین های مدار بسته تحت شبکه معمولا دارای رزولوشن های حداقل یک مگا پیکسل (HD) هستند، برای ضبط تصویر این دوربین ها علاوه بر مرکز کنترل تحت شبکه ( NVR)، هارد دیسک آن هم باید توانایی ضبط تصاویر دوربین های HD را داشته باشد. اصطلاحا این هارد دیسک ها باید از نوع HD باشد تا بتواند تصویر دوربین های مدار بسته را با کیفیت HD ضبط کند. از آنجا که تصاویر دوربین ها روی این قطعات ضبط می شوند توجه به اصول انتخاب هارد دیسک مناسب اهمیت زیادی دارد. چرا که در صورت بوجود آمدن مشکل برای هارد دیسک تصاویر ضبط شده از بین می روند و سیستم مدار بسته کارایی خود را از دست خواهد داد.

از این رو شرکت های تولید کنند هارد، اقدام به تولید هارد های مخصوص  جهت ضبط تصویر دوربین های مدار بسته زده اند. این هارد ها علاوه بر این که قابلیت ضبط تصاویر دوربین های با کیفیت را دارند، می توانند بصورت ۲۴ ساعته و ۷ رو هفته تصاویر دوربین را ضبط کنند، در اصطلاح این هارد دیسک ها ۲۴ در ۷ هستند. علاوه بر این، عمر این هارد دیسک ها نسبت به مدل های معمولی مشابه خود بسیار بالاتر هستند. از جمله این هارد دیسک ها می توان به هارد های سری بنفش شرکت وسترن دیجیتال اشاره کرد. این هارد دیسک ها جهت ضبط تصویر دوربین های مدار بسته تولید و روانه بازار شده اند. تکنولوژی ضبط تصاویر در هارد های بنفش، تمام فریم است و هیچ فریمی از دست نمی رود و روی هارد دستگاه ضبط می شود. تکنولوژی های پیشرفته دیگر تولید کنندگان برتر باعث کاهش صدا، لرزش و توان مصرفی می باشد.

معمولا هارد دیسک های دوربین مدار بسته از نوع SAT 2 پیشنهاد می شود. البته با مطالعه مشخصات فنی مرکز کنترل ضبط تصاویر دوربین های مدار بسته می توانیم نوع هارد دیسک مورد نیاز را انتخاب و استفاده کنیم.

جهت ضبط تصاویر دوربین های مدار، می توانیم از هارد دیسک های سری بنفش برند وسترن دیجیتال یا از هارد های امنیتی شرکت سیگیت استفاده کنیم، تجهیزات ذخیره ساز باید از نوع SATA2، کیفیت ضبط تصاویر HD و اصطلاحا ۲۴ در ۷ باشد. همچنین بیشترین ظرفیت هارد دیسک هایی که می توانیم استفاده کنیم ۶ ترا بایت است. بهترین سرعت چرخش هارد دیسک ها ۷۲۰۰ دور در دقیقه می باشد.

در طراحی سامانه دوربین مدار بسته پس از جانمایی دوربین ها و مشخص شدن کل دوربین ها و تعداد روزهایی که مشتری نیاز به ضبط تصویر دارد، ظرفیت هارد های مورد نظر توسط نرم افزار های مخصوص این کارد تعیین می شود. 

درباره حمید وجودی

محقق، پژوهشگر و مشاور در زمینه هوشمند سازی و امنیت الکترونیک. متخصص ارائه راهکارهای دوربین مدار بسته, سیستم های نظارت تصویری, حفاظت پیرامونی, سیستم های مبتنی بر اینترنت اشیاء ( IOT), اعلام حریق, اعلام سرقت, کنترل تردد, و RFID

این مطالب را نیز ببینید!

دوربین مدار بسته برای آپارتمان

راهنمای خرید دوربین مدار بسته برای آپارتمان های مسکونی

راهنمای خرید دوربین مدار بسته برای آپارتمان های مسکونی امروزه روز با پیشرفت تکنولوژی دوربین …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *